PRACOWNIA TWÓRCZEGO SZKŁA

Pracownia Działań Twórczych zaprasza  do Pracowni Twórczego Szkła na cotygodniowe warsztaty w ramach, których poznajemy dwie techniki - witraż i mozaikę.
Zajęcia skierowane są do osób dorosłych oraz starszej młodzieży.

Szkło, wbrew pozorom, jest bardzo plastycznym materiałem. 
Na witrażowych warsztatach można się nauczyć jak wyczarować z niego fantastyczne rzeczy począwszy od drobnej biżuterii, przez zawieszki ożywiające okna, po elementy wyposażenia wnętrz.
Nie trzeba mieć specjalnych zdolności- przy odrobinie cierpliwości można zamieniać proste kawałki szkła w niepowtarzalne ozdoby. W czasie warsztatów poznaje się podstawy techniki Tiffany - cięcie i obrabianie szkła, łączenie elementów, lutowanie. Z czasem, projektuje się swoje wzory.
Tempo i stopień skomplikowania pracy uzależniony jest od indywidualnych możliwości.

Mozaika jest techniką dekoracyjną znaną od starożytności.
Wszyscy znamy misterne obrazy ułożone z setek tysięcy maleńkich kosteczek. Poza tym mozaika co jakiś czas gości w naszych domach jako modny element wystroju wnętrz.
Tym razem możemy mozaikę wykorzystać jako kreatywny sposób na spędzenie czasu i stworzenie niepowtarzalnych ozdób.


Nasze warsztaty są okazją do spotkania się ludzi, dla których twórcza praca ze szkłem jest lub stanie się pasją i formą spędzania wolnego czasu. Nie ma znaczenia wiek, zawód, zdolności plastyczne. Szkło daje tyle możliwości, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji przez parę chwil będzie mógł oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować w barwnym świecie. Program nauki jest dość 'płynny' i dostosowany do umiejętności i możliwości uczestników, a swoimi dziełami można się pochwalić na organizowanych wystawach.
Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił, w każdym momencie może do nas dołączyć.


Zapraszamy we wtorki albo czwartki w godz. 16.00- 19.30 

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń - formularz

Koszt - 90 zł za miesiąc (4 zajęcia ) 
Osoby posiadające karnet z sezonu 2016/2017 - 80 zł.
Pojedyncze zajęcia - promocja 30 zł za dzień 
Płatne w kasie Pracowni lun przelewem na konto "Luna-art" MBank 04 1140 2004 0000 3202 7566 6724 Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń - formularz

"Kumulator Artystyczny ", Chorzów na ul. Poniatowskiego 6Regulamin warsztatów w Pracowni - TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz