WARSZTATY - REGULAMIN

REGULAMIN ZAJĘĆ I WARSZTATÓW W PRACOWNI DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH
W SEZONIE 2018-2019

1.                 O warsztatach.
Pracownia jest miejscem dla wszystkich osób, których pasją jest tworzenie, rękodzieło, poznawanie nowych tematów i rozwój osobisty.
Warsztaty są podzielone ze względu na techniki i tematy i dostosowane do wieku uczestników. Staramy się, aby wszyscy odnaleźli tutaj swoje pasje i swoje miejsce. To nie jest kurs – nie chodzi o podnoszenie kwalifikacji, nie pracujemy na czas, nie śpieszymy się, każdy pracuje wg swojego rytmu.
Jesteśmy zwolenniczkami nauki od podstaw, ale w miłej atmosferze pozbawionej stresu i rywalizacji.
Każda twórczość wymaga pracy, zaangażowania, cierpliwości oraz pokory. I to próbujemy w czasie zajęć przekazać, nie oszukując, że w krótkim czasie można zgłębić technikę.
Uważamy, że najważniejsza jest cykliczna, systematyczna praca i tylko taka może dać zadowalające efekty.


W przypadku, kiedy jest potrzeba szybszej nauki, jest możliwość umawiania się na indywidualne zajęcia.
Wszyscy uczestnicy naukę zaczynają 'od zera', a tempo pracy dopasowywane jest indywidualnie. Obecnie zajęcia prowadzone są przez trzy instruktorki :
- Aleksandra – kontrola nad całością oraz Pracownia Twórczego Szkła
- Karolina – Pracownia Twórczego Papieru;  Rękodzieci

- Rękodzieci - warsztaty różnych technik twórczych dla dzieci i młodzieży. W ramach zajęć występują różne techniki rękodzieła dopasowane do wieku uczestników, m.in. filc, decoupage, masa papierowa, kartonowe budowle, zabawy z wełną , scrapbooking, itp.

Poniedziałki - 17.00 - 19.00 - wiek 7-13 lat. W zależności o wieku zgłoszonych, jest możliwość stworzenia dwóch grup wiekowych
-----------------------
- Pracownia Twórczego Szkła - warsztaty witrażu, mozaiki  dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. 
Wtorki - 16.00 – 19.30 lub czwartki 16.00-19.30
-----------------------
- Pracownia Twórczego Papieru - warsztaty decoupage, scrapbookingu, papierowej wikliny i papierowej biżuterii dla dorosłych i młodzieży od 12 roku życia. 
Środy- 16.00 – 19.302.                  Płatności.

Termin płatności jest z góry za dany miesiąc i powinien nastąpić do dn. 10 danego miesiąca. 
Można dokonać tego przelewem  na konto "Luna-art" MBank 04 1140 2004 0000 3202 7566 6724 z informacją - Imię, nazwisko, rodzaj zajęć   lub gotówką w Pracowni.
Cennik warsztatów :

- Rękodzieci - 50 zł/mc  
   Dla osób z karnetem z sezonu 2017/18 - 45 zł/mc

- Pracownia Twórczego Szkła - 90 zł/mc.     Dla osób z karnetem z sezonu 2017/18 - 80 zł/mc
- Pracownia Twórczego Materiału - 90 zł/mc    Dla osób z karnetem z sezonu 2016/17 - 80 zł/mc
- Pracownia Twórczego Papieru - 90 zł/mc   Dla osób z karnetem z sezonu 2017/18 - 80 zł/mc

- udział w pojedynczych zajęciach - 50 zł/ dzień


Płaci się za cały miesiąc – średnio cztery spotkania. Płatność obejmuje podstawowe materiały, narzędzia oraz obecność i wiedzę instruktorów. Nie odliczamy zajęć, w czasie których wystąpiła nieobecność, instruktor prowadzi zajęcia nawet z jedną osobą.
Jest możliwość uczestnictwa w pojedynczych zajęciach, ale wtedy cena jest inna.4.                  Organizacja .
Zajęcia mają ograniczoną miejscem ilość uczestników, w przypadku Pracowni Twórczego Szkła zaleca się pilnowanie 'swoich' dni.
Wszelkie zmiany powinny być konsultowane, żeby nie było problemów z miejscami.
W przypadku Pracowni Szkła i Pracowni Papieru i Materiału, nie obowiązuje ścisły czas zajęć – można się spóźniać lub wychodzić wcześniej – jeżeli tego wymaga praca , dojazdy czy inne kwestie.
W przypadku zajęć Rękodzieci prosimy o punktualność.
Wszystkie osoby niepełnoletnie, ze względu na bezpieczeństwo, muszą dostarczyć nam informacje o przychodzeniu i wychodzeniu z zajęć (samodzielnie lub pod opieką).
Oszczędzi nam to niedomówień i ewentualnych problemów.
W czasie zajęć, praca nad daną ozdobą służy nauce i poznawaniu techniki. Wszystkie prace, szczególnie na początku działalności, należą do twórców, jednak czasem tworzymy rzeczy wg określonych tematycznie projektów i wtedy prosimy o pozostawienie pracy w pracowni. Dzięki temu mamy ozdoby, które prezentujemy na ścianach, różnych wystawach, a także wystawiamy na sprzedaż.
W przypadku dzieci i młodzieży – niezależnie od zajęć – wymagamy odpowiedniego zachowania i poszanowania innych. Zależy nam na miłej i sympatycznej pracy, która zmierza do wspólnego twórczego celu. Niedozwolone są wszelkie kłótnie z instruktorkami, krzyki i wszelkie złe zachowania, które będą psuły atmosferę. Dzieci też muszą się uczyć, ze nie zawsze wszystko wychodzi i że jest wiele przyjaznych dróg rozwiązywania problemów i konfliktów.
W sezonie 2018-2019, uwzględniając różne dni wolne, na każdy dzień zajęć przypada 40 dni. A więc średnia to 4 zajęcia na miesiąc.
Dni wolne to : 22 kwietnia ; 1-3 maja ; 20 kwietnia.
W grudniu zajęcia odbywają się do 21 grudnia włącznie.
W nowym roku zaczynamy 2 stycznia.
W czasie ferii warsztaty odbywają się normalnie.

5.                  Materiały, narzędzia sprzęt.
W pracowni znajdują się wszystkie potrzebne narzędzia oraz podstawowe materiały pozwalające pracować nad technikami.
Można tworzyć duże indywidualne prace, pod okiem instruktorek, jednak w takim przypadku trzeba zapewnić sobie materiały, elementy do zdobienia, itp.
W miarę możliwości ułatwiamy potrzebne zakupy.
Należy pamiętać, że używane przez nas narzędzia i sprzęt mogą być groźne dla zdrowia, dlatego należy przestrzegać zasad BHP, instrukcji instruktorek i zdrowego rozsądku. Opublikowano 24 czerwca 2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz